FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Składki członkowskie
Autor Wiadomość
Piotr Chuchmała 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 2010-01-27, 19:57   

To, że krzywdy ludzkiej jest dużo to akurat wiem, bo się tym zajmuję "po godzinach". O niewielkich wpływach pisałem na wstępie, ale nawet gdyby "zmobilizować" samych członków do przekazania tego 1%... Delikwetnt zarabiający ok 2 tys. brutto może przekazać ok 20 zł, a przecież jest kilku członków zarabiających dużo więcej ;-) Dla niezorientowanych dodam, że jeśli się tej kwoty nie przekaże żadnej organizacji to przepada ona w czarnej dziurze zwanej budżetem państwa :)
Co do statutu to nawet ułatwia to sprawę, bo logicznie rzecz biorąc - jeśli AP narzuca statut, a sam jest OPP to wymagane ustawą zapisy już w tym statucie są.
Oczywiście to była tylko propozycja do rozważenia.
 
     
Marcin

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: 2010-01-28, 00:51   

Witam ponownie,

ciesze się ,że tak liczne grono kolegów wykazało zainteresowanie tym wątkiem, jest już późno i pozwolicie, że do merytorycznych aspektów postów odniosę się innym razem.
Mam tylko jedną uwagę do kolegi Pawlickiego ,który w ferworze aktywności intelektualnej pokusił się o wycieczkę osobistą w moim kierunku. Kolego Pawlicki nie jestem osobą anonimową mam na imię Marcin i tu pytanie do kolegi tak świetnie przecież znającego to "wąskie grono" ile mamy Marcinów w aeroklubie?. A co do smutków i żalów to ja naprawdę kolegi nie rozumiem. :?:
Poruszyłem temat ważny, kontrowersyjny -> trudny, zainteresowanie ogromne są pomysły i wnioski a więc kolego Pawlicki chyba mogę sobie pierwsze osiągnięcie wpisać na konto. Prawda ? :!: No i możesz od teraz w swoim wąskim gronie powiedzieć ,że ten Marcin to tak do końca to nie nic nie robi.
pozdrawiam
Marcin
a dla kolegi Pawlickiego
MarcinZ (by było ci łatwiej :-D )
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-01-28, 08:24   

Piotrze.

A mógłbys rzucić okiem na aktualny statut pod tym kątem.
(Pewnie trzeba go wyciągnąć ze strony AP bo on się ostatnio zmienia na każdym walnym.)
Byłbym wdzięczny za fachową opinię czy to się da? Może rzeczywiście jeśli statut dopuszcza takie rzeczy to gra byłaby warta świeczki. W końcu każdy grosz się przyda. A jak to nie będzie jakas ogromna kobyła roboty to może to popchniemy i zobaczymy jak działa
Pozdrawiam serdecznie
KP
 
     
Marcin

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: 2010-01-28, 18:55   

Witam,
Oki, to może małe podsumowanie z dotychczasowych wypowiedzi
1. Klubowicze rozumieją konieczność płacenia składek, choć wysokość ich jest dyskusyjna.
2. Większość ( wypowiadających się) nie jest zadowolona z konieczności wnoszenia opłaty na rzecz AP. Podobnego zdania osoby z innych aeroklubów.
3. W kwestii składek zabrał głos Prezes.
- składki muszą być płacone i jest to obowiązek każdego członka aeroklubu
- za członków którzy nie płacą terminowo płaci do AP z własnej kieszeni
- nie ma obowiązku płacenia z półrocznym wyprzedzeniem
- osoby ,które zalegają ze składkami 6m zostaną z klubu wyrzuceni (zgodnie ze statutem)
- prosi o terminowe płacenie składek
4. Są pewne nadzieje ,że zostaną dokonane zmiany w AP na kolejnym zjeździe. Padła data chyba marzec.
5. Koledzy Piotr i Paweł próbują zgłębić zapisy w statusie AP i znaleźć furtkę do zmiany statusu AR na OPP. Tak by można było odpisać 1% z podatku na rzecz ASTW
(Trzymam za was kciuki ,ale nie widzę związku z wątkiem składek.Panowie może lepiej otworzyć dla waszego pomysłu oddzielny wątek ?.)
6. Był pomysł jak uniknąć opłaty na rzecz AP a mianowicie stworzenie statusu członka STOWRZYSZONEGO który zgodnie z statusem AP choć płaci to jednak mniej.I może korzystać ze sprzętu AP.(Może był by to dobry pomysł na czas przeczekania do tego marca ?.)

Ja mam jeszcze taki pomysł ,aby osoby ,które nie wyrażają chęci dalej być stowarzyszeni w ASTW złożyły deklaracje rezygnacji z członkostwa. I pewnie nikt nie będzie miał do nich pretensji o to :), ale to raczej brzmi jak idea szklanych domów :), bo skoro nie chce tu być ta raczej nie wchodzi już na forum :).

A może sekretariat wysłał by jakieś ponaglenia ? ;-) na maile lub poleconym. Założę się ,że wiele osób nie ma pojęcia o powadze sytuacji i zmianach, które się dokonały. A ponieważ w internecie jest kilka "oficjalnych stron ASTW" mogą nie trafić na tą właściwą. Zresztą do czasu mojego postu takiej informacji nie było.

pozdrawiam wszystkich a jutro jadę spełnić swój obywatelki obowiązek i zapłacę składkę.
MarcinZ
 
     
jaz 
Janusz Żak

Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 15
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-02-09, 17:35   składki

Ciężko się rozstać z Aeroklubem którego członkiem jestem od dziecka(16lat) bo już o tym myslałem , ale dobrze iż zaistniała szansa na pozostanie w gronie tylko jako członek stowarzyszony.Myślę że mimo iż odebrano mi w ten sposób głos ,bym mógł o czymś decydować, postaram się swoją pracą z dziećmi i młodzieżą sławić imię tego Aeroklubu bo czuję nadal wielki sentyment i szacunek do ludzi którzy, robią wszystko by utrzymać tak kosztowną dziedzinę sportu jaką jest lotnictwo to "małe i duże". Pozdrawiam wszystkich lotnikow i modelarzy a w szczegłoności tych co pomagaja bezinteresownie by wszystko sie kręciło.
 
 
     
Wasąg Krzysztof

Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 14
Wysłany: 2010-02-10, 14:51   SKŁADKI AP

Witam.

Dziś 10.02.2010 dostałem zestawienie płatności składek do ASW i AP wpłaconych przez naszych członków - Miałem nadzieję że po tak ostrych dyskusjach na forum, wpłacone będą składki PRZYNAJMNIEJ ZA STYCZEN W 100% nie wspominając o 6 miesiącach.
Ale fakty są smutne - ponad 50% członków nie wpłaciła nawet za STYCZEŃ.
Każdy z was wie ile ma zapłacic i kto ma zapłacić. Ponadto Pani Ania jest do Dyspozycji waszej i udzieli informacji odnosnie zaległości.Podaje nr.tel 15 8440118.
20 lutego płacę do AP - 50% za niesolidnych członków (6 miesięcy zgodnie ze statutem )
I jeszcze jedno - żeby ci członkowie co nie mają poczucia wywiązywania sie terminowo z swoich obowiązków wobec ASW i AP nie oczekiwali w sezonie 2010 że wszystko bedzie OK -
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8